Jak przejść z ustawy o rachunkowości na MSSF? – praktyczne wskazówki – EY Academy of Business

Jak przejść z ustawy o rachunkowości na MSSF? – praktyczne wskazówki

Nagranie

Jak przejść z ustawy o rachunkowości na MSSF? – praktyczne wskazówki

Przygotowujesz sprawozdanie finansowe według Ustawy o rachunkowości i jednocześnie pakiet sprawozdawczy wg MSSF? Męczy cię ciągłe uzgadnianie danych pomiędzy tymi dokumentami i wyjaśnianie różnic? A może decyzja o przejściu na MSSF została już podjęta i zastanawiasz się od czego zacząć?

Jeśli rozważasz przejście na MSSF lub już podjąłeś taką decyzję, ale nie wiesz, od czego zacząć – ten webinar jest dla Ciebie.

Zapraszamy na bezpłatny webinar online, na którym nasi eksperci podzielą się kluczowymi informacjami i praktycznymi wskazówkami, pomocnymi w płynnym przejściu na Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (MSSF). Odkryjesz, jakie podmioty mają możliwość przygotowania sprawozdań w oparciu o MSSF, jakie formalności należy spełnić, aby dokonać przekształcenia, oraz jak efektywnie przygotować się do tego procesu.

Podczas webinaru dowiesz się:

 • Kto może przygotowywać sprawozdanie „statutowe” na podstawie MSSF?
 • Jakie kroki formalne są niezbędne do przekształcenia sprawozdania na MSSF?
 • Jak efektywnie przygotować się do przejścia na MSSF?
 • Jak zacząć i jakie kroki podjąć w procesie adaptacji?
 • Jak usprawnić proces przejścia na MSSF?
 • Jakie są kluczowe różnice między Ustawą o Rachunkowości a MSSF, np. w zakresie leasingu czy instrumentów finansowych?
 • Jakie uproszczenia można zastosować, aby ułatwić przejście na MSSF?

Szkolenie szczególnie polecane dla:

 • Księgowych – zrozumienie różnic między obecnymi wymaganiami a MSSF oraz adaptacja do nowych standardów.
 • Menedżerów finansowych – kluczowe dla zarządzania finansami i strategicznego planowania w kontekście nowych standardów.
 • Analityków finansowych – zrozumienie wpływu MSSF na raportowanie finansowe, ocenę kondycji finansowej i perspektywy inwestycyjne.
 • Pracowników biur rachunkowych i doradczych – przygotowanie do wsparcia klientów w procesie przejścia na MSSF.
 • Organizacji rządowych i regulacyjnych – zrozumienie implikacji przejścia na MSSF dla przepisów i standardów.
 • Ponadto, będziecie mieli wyjątkową okazję zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi bezpośrednio od naszych ekspertów.

Kto poprawdzi webinar:

Milena Pelska-Biernacka – Milena jest absolwentką Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Posiada uprawnienia biegłego rewidenta oraz międzynarodowe kwalifikacje ACCA (Association of Chartered Certified Accountants).Dołączyła do zespołu EY w 2011 roku. Przez 12 lat pracowała w dziale audytu, gdzie przeprowadzała oraz nadzorowała badania sprawozdań finansowych sporządzanych zgodnie z polskimi przepisami jak i MSSF. W 2023 roku dołączyła do zespołu CFO Consulting, gdzie wspiera klientów w zakresie rozliczenia księgowego transakcji np. połączeń, przejęć, restrukturyzacji oraz reorganizacji grup kapitałowych. Przeprowadza również projekty polegające na dostosowaniu sprawozdań finansowych do wymogów MSSF.

Michał Błeszyński Michał jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Informatyki i Zarządzania. W 2003 roku rozpoczął współpracę w EY w dziale audytu, gdzie badał sprawozdania finansowe zarówno małych firm, jak i grup kapitałowych notowanych na GPW. W 2008 roku zmienił kierunek kariery zawodowej i zaczął prowadzić szkolenia w EY Academy of Business, gdzie w pełni wykorzystuje zdobyte wcześniej doświadczenie zawodowe.Specjalizuje się w szkoleniach finansowych, głównie z zakresu MSSF, US GAAP, jak również różnic pomiędzy MSSF, US GAAP i ustawą o rachunkowości. Jest także ekspertem w obszarze controllingu i rachunkowości zarządczej oraz Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej. Aby jeszcze bardziej podkreślić praktyczny aspekt wiedzy finansowej i ekonomicznej dla uczestników kursu, na zajęciach często wykorzystuje program MS Excel. W wolnych chwilach pilot mniejszych samolotów, żeglarz oraz gitarzysta i wykonawca piosenek żeglarskich.

Nie przegapcie szansy na zgłębienie tematu przejścia z Ustawy o Rachunkowości na MSSF i zapewnienie sobie płynnej adaptacji do międzynarodowych standardów. Zarejestrujcie się już dziś!

Wszystkie bezpłatne webinary dostępne na tej stronie są częścią kampanii marketingowej prowadzonej przez spółki EY Polska. Udział w webinarze oznacza wyrażenie zgody marketingowej podczas rejestracji na webinar. Dostępne bezpłatne webinary nie powstałyby, gdyby spółki EY Polska nie prowadziły kampanii we wskazanej formie.

Kontakt

Justyna Dawidziuk

Specjalista ds. sprzedaży i organizacji szkoleń

Telefon: +48 572 002 694

Powiązane wpisy
Zaawansowane czytanie sprawozdań finansowych

Skuteczna i wnikliwa analiza sprawozdań finansowych ma kluczowe znaczenie przy ocenie kondycji fi...

Spotkanie dla studentów studiów akredytowanych ACCA!

Już 5 grudnia, ACCA Polska organizuje spotkanie online dedykowane wszystkim studentom studiów akr...

Raport CFO 2023 – kompetencje i postawa