Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu

Oszustwa i nadużycia w organizacjach - szkolenia

Termin: 9-10 grudnia 2019 r.
Cena: 2100 zł netto

O szkoleniu

Badania ACFE (Stowarzyszenia Biegłych ds. Przestępstw i Nadużyć Gospodarczych) pokazują, że światowa gospodarka może tracić nawet do 5-6% przychodów w wyniku nadużyć i przestępstw. W skrajnych przypadkach zignorowanie wczesnych sygnałów o nieprawidłowościach może zagrozić dalszej działalności organizacji. W Polsce 20% ankietowanych (w badaniu EY z 2018 r.) uważa, że korupcja jest zjawiskiem powszechnym. Co dziesiąta firma doświadczyła znaczącego nadużycia w ciągu ostatnich dwóch lat.

Nasze szkolenie dostarcza wiedzy i narzędzi, jak zbadać, czy organizacja skutecznie zarządza ryzykiem oszustw i nadużyć. Program szkolenia został poszerzony o grę strategiczną. Uczestnicy odgrywają rolę członków zespołu dochodzeniowego. Zadaniem graczy jest opracowanie planu działania, przeprowadzenie dochodzenia oraz zaraportowanie wyników.


Cele szkolenia

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy będą wiedzieli:
  • jaka jest skala problemu oszustw w organizacjach w Polsce
  • jakie są możliwe rodzaje nadużyć i oszustw
  • jaka jest rola i zakres odpowiedzialności zarządu i rady nadzorczej w zakresie oszustw
  • jaką rolę odgrywa audyt wewnętrzny w zapobieganiu oszustwom i ich wykrywaniu.
Cena 2100,00 PLN (+ 23% VAT)

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.