Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
Strona główna   Szkolenia   US GAAP - amerykańskie standardy rachunkowości   Szkolenia z US GAAP - amerykańskie standardy rachunkowości

Wypróbuj również kursy e-learning!

US GAAP Warsztaty - szkolenia  z amerykańskich standardów rachunkowości 

Start programu:
19 listopada 2019 r.

Wiadomo już, że w perspektywie średnioterminowej USA nie przejdą na MSSF. Rozpoczął się natomiast proces przekształcania standardów amerykańskiej rachunkowości. Nowo tworzone standardy mają być zbliżone do MSSF-ów, a istniejące zostaną pod tym kątem zweryfikowane. Przewodnicząca SEC stwierdziła: „rozważanie kwestii dalszego włączania MSSF do amerykańskiego systemu raportowania finansowego jest dla mnie priorytetem”. Powtórzyła opinię wcześniejszych przewodniczących SEC, że
1) FASB (amerykańska komisja ds. standardów rachunkowości) pozostanie ostatecznym twórcą standardów dla spółek amerykańskich, 2) SEC będzie się koncentrować na inwestorach amerykańskich.
Oznacza to, że US GAAP mają się dobrze.


Program szkoleniowy

Jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną za przygotowanie sprawozdań finansowych według standardów amerykańskich lub chcesz rozszerzyć znajomość technik rachunkowości amerykańskiej, zapraszamy do udziału w naszym szkoleniu.

Kompleksowy program szkoleń US GAAP obejmuje osiem jednodniowych modułów. Każdy uczestnik może wybrać moduł, który najbardziej go interesuje. Program łączy szkolenia stacjonarne, pracę własną w domu i testy sprawdzające postępy w nauce. Po zakończeniu całego cyklu i zaliczeniu egzaminu uczestnicy otrzymują dyplom EY Academy of Business.

Szkolenia obejmuje aspekty prawne US GAAP oraz szczegółowe omówienie wszystkich standardów i ich zastosowania w praktyce. Nie jest wymagana wcześniejsza znajomość technik rachunkowości według US GAAP.


Cele szkoleń US GAAP

  • Zdobycie umiejętności praktycznego zastosowania zaawansowanych zasad i technik rachunkowych US GAAP
  • Ocena i zastosowanie różnych metod ewidencyjnych i zapisów w księgach rachunkowych
  • Analiza i interpretacja sprawozdań finansowych i związanych z nimi informacji
  • Poszerzenie umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami pojawiającymi się przy stosowaniu US GAAP

Dla kogo

Program przeznaczony jest dla księgowych, pracowników działów finansowych oraz kadry kierowniczej i dyrektorów, którzy chcieliby pogłębić swoją znajomość nowych technik księgowych. Zakładamy znajomość podstawowych procedur księgowych i zasady podwójnego zapisu. Nie jest wymagana znajomość standardów US GAAP. Szkolenie w całości prowadzone jest w języku angielskim.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.