Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
Strona główna   Szkolenia   Kompetencje menedżerskie   Coaching menedżerski

Szkolenia coachingowe dla menedżerów

Termin szkolenia: 30-31 stycznia 2020 r.
Program EY skupia się na praktyce: zastosowaniach podejścia i technik coachingowych w codziennej pracy menedżera. Został zaprojektowany, by zademonstrować siłę coachingowego stylu zarządzania.

Szkolenie coachingowe prowadzone jest przez doświadczonych coachów specjalizujących się w projektach rozwojowych dla menedżerów, posiadających doświadczenia w zarządzaniu ludźmi. Kładziemy nacisk na praktyczne ćwiczenia, pracujemy na realnych wyzwaniach zgłaszanych przez Uczestników oraz na przykładach biznesowych.

Stosowanie technik coachingowych zwiększa możliwości menedżera w zakresie wywierania wpływu na podwładnych. Pozwala w pozytywny sposób kształtować zachowania, postawy oraz sposób myślenia. Daje możliwość budowania:
  • motywacji i zaangażowania
  • samodzielności, dojrzałości
  • dążenia do rozwoju
  • konstruktywnych sposobów myślenia i działania

W trakcie szkolenia uczestnicy poznają zastosowania coachingu w planowaniu, wyznaczaniu celów, delegowaniu zadań, monitorowaniu, ocenie wyników i  prowadzeniu rozmów rozwojowych


Dla kogo?


Szkolenie coachingowe jest przeznaczone dla menedżerów, którzy chcą poznać i przyswoić techniki coachingowe oraz ich zastosowania w zarządzaniu. Szkolenie polecamy również menedżerom i partnerom biznesowym funkcji HR. 


Korzyści z udziału


Uczestnicy:

  • poznają nowy styl zarządzania: coaching menedżerski oraz korzyści z jego stosowania,
  • opanują podstawowe umiejętności coacha i będą potrafili wykorzystać je w pracy menedżera,
  • poznają narzędzia i techniki coachingowe przydatne w pracy menedżera z ludźmi, pomagające budować kompetencje i samodzielność podwładnych, wyznaczać kierunek, angażować i motywować, zmieniać zachowania i postawy.


Co wyróżnia nasze szkolenie coachingowe?


Koncentrujemy się na tym, w jaki sposób, poprzez stosowanie wiedzy i umiejętności coachingowych, menedżerowie mogą podnieść efektywność swoją i swojego zespołu. Nie omawiamy tematu z perspektywy coacha, nie ograniczmy się też do technik prowadzenia rozmów rozwojowych. Staramy się pokazać, jak w praktyce wygląda coachingowy styl zarządzania - tak, by każdy menedżer wyszedł ze szkolenia z nowymi narzędziami do wykorzystania na co dzień.

Szkolenie ma charakter warsztatów, podczas których uczestnicy ćwiczą umiejętności coachingowe i prowadzą rozmowy coachingowe w kontekście typowych zadań menedżera.


Program szkolenia


Szkolenie coachingowe składa się z czterech części i jest prowadzone przez dwóch trenerów, Program kładzie duży nacisk na ćwiczenie umiejętności w parach oraz w grupach.

1. Coaching menedżerski
Celem tej części szkolenia jest wprowadzenie podstawowych umiejętności coachingowych. Uczestnicy poznają specyfikę coachingu menedżerskiego, mają okazję przećwiczyć trzy podstawowe umiejętności coacha oraz dowiadują się, jak stosować model GROW.  
2. Wspólne wyznaczanie celów
Uczestnicy poznają podstawowe zasady prowadzenia rozmowy o celach zgodnej z podejściem coachingowym.  Dowiadują się nie tylko, jak przekazywać cele, ale przede wszystkim poznają metody zwiększania zaangażowania, samodzielności oraz kreatywności pracowników w zakresie ich realizacji. 
3. Coachingowe podejście do delegowania i monitorowania wyników
W tej części prezentujemy i ćwiczymy sposób prowadzenia rozmowy  dotyczącej delegowania zadań oraz monitorowania wyników. Uczestnicy poznają metody ułatwiające wspólne z pracownikami poszukiwanie optymalnych metod realizacji celów, przekazywania informacji zwrotnych oraz dowiadywania się o postępy oraz trudności w realizacji zadań.  
4. Rozmowy rozwojowe 

Ostatnia część szkolenia rozpoczyna się od refleksji na temat tego, co wyróżnia efektywnych pracowników i zespoły. Uczestnicy mają okazję ponownie wykorzystać poznane techniki coachingowe, prowadząc rozmowy rozwojowe.  

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.