Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
Strona główna   Szkolenia   Zarządzanie projektami   PMI-ACP® Certification Preparatory Course

PMI-ACP® Certification Preparatory Course

Terminy szkoleń: 11-13 grudnia 2019 r.
Cena szkolenia: 3 900 zł netto

Dlaczego PMI Agile Certified Practitioner (PMI-ACP®) Certification?

Umiejętność radzenia sobie ze złożonością na kilka różnych sposobów, czerpania z szybko następujących zmian siły napędowej projektów i rozumienie różnych koncepcji związanych z ideą agile, to atuty czyniące specjalistę wysoce pożądanym nabytkiem zarówno dla małych, jak i dużych organizacji. Certyfikatów, które można w tym zakresie uzyskać jest wiele, jednak szczególnym wzrostem liczby posiadaczy wyróżnia się właśnie certyfikat Agile Certified Practitioner (PMI-ACP)®, stworzony przez Project Management Institute (PMI).

PMI najbardziej znany jest za sprawą certyfikatu Project Management Professional (PMP)®, jednego z najcenniejszych certyfikatów, jakie uzyskać może kierownik projektów, zatem jego niedawne wejście w obszar agile nie było niespodzianką i spotkało się z pozytywnym przyjęciem. Dane statystyczne wskazują, że PMI-ACP® jest najszybciej rosnącym w siłę certyfikatem, dzięki czemu stanowi on ekscytującą perspektywę dla profesjonalistów, chcących wykazać się kompetencjami i doświadczeniem w „zwinnych” sposobach myślenia o zarządzaniu.

W ramach kursu:

  • Zapewniamy podstawy teoretyczne, konieczne do podejścia do egzaminu.
  • Wyjaśniamy narzędzia i techniki oparte na przykładach z życia, które ułatwiają ich zrozumienie, w czym pomaga nasz trener/wykładowca, posiadający ponad 10 lat doświadczeń w dziedzinie agile. 
  • Udostępnimy Państwu bazę danych pytań, zawierającą 480 pytań (4 pełne testy), dzięki czemu po zakończeniu kursu będziecie Państwo mogli kontynuować przygotowania samodzielnie. 

Kurs jest przeznaczony głównie dla:

  • specjalistów pracujących w zespołach Agile
  • osób pracujących w organizacjach rozważających stosowanie lub będących w trakcie wdrażania metodyki Agile

PMI-ACP® Kryteria kwalifikacji:

Aby móc uzyskać certyfikat PMI-ACP®, musisz spełniać szereg wymogów dotyczących wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Całe doświadczenie w zakresie zarządzania projektami musi być nabyte w ciągu ostatnich ośmiu kolejnych lat przed złożeniem wniosku. 

Wykształcenie

Wykształcenie średnie (świadectwo ukończenia szkoły średniej lub jego stosowany na świecie odpowiednik)

Ogólne doświadczenie
w projektach

*2 000 godzin (12 miesięcy) pracy w zespołach projektowych na przestrzeni ostatnich
5 lat

Doświadczenie
w projektach Agile

1 500 godzin (8 miesięcy) pracy w zespołach projektowych wykorzystujących metodykę agile na przestrzeni ostatnich 3 lat. Godziny te traktowane są dodatkowo w stosunku do 2 000 godzin wymaganego doświadczenia w realizacji projektów ogółem.

Szkolenie w zakresie praktyk Agile

21 godzin szkoleniowych – wymaganie dotyczy szkoleń w zakresie praktyk agile

Zakres materiału i egzaminy w certyfikacji PMI-ACP®

Egzamin oparty jest na opracowanym przez PMI dokumencie PMI-ACP® Examination Content Outline, szczegółowo opisującym wiedzę teoretyczną, potrzebną do egzaminu.

Pytania egzaminacyjne obejmują siedem dziedzin, wyznaczonych przez PMI. Trzygodzinny test składa się ze 120 pytań wielokrotnego wyboru, mających za zadanie określenie stopnia zrozumienia przez egzaminowanego samego sposobu myślenia „agile”, jak i związanych z nim narzędzi.

PMI wymaga od uczestników egzaminu ukończenia, przed zgłoszeniem się do egzaminu, szkolenia dotyczącego tematyki agile.

Egzamin certyfikatu PMI-ACP® prowadzony jest w języku angielskim w formie testu komputerowego, realizowanego przez ośrodki testowe Prometric. W Polsce znajdują się dwa autoryzowane ośrodki egzaminacyjne (w Warszawie i w Krakowie). Każdy test zaczyna się od 15-minutowego samouczka komputerowego. Kandydaci otrzymują protokół z wyników egzaminu bezpośrednio po zakończeniu egzaminu.

Co oferuje Academy of Business? 

Nasze kursy są intensywne i zaprojektowane z myślą o tym, aby pomóc kandydatom w stosowaniu skutecznych technik zdawania egzaminów. Zazwyczaj prowadzone są w dni robocze.

Kursy prowadzone są w języku angielskim.

Kompleksowe materiały szkoleniowe zostały opracowane tak, aby obejmowały całość zakresu dokumentu PMI-ACP® Examination Content Outline. Zawierają duży zbiór pytań (4 pełne testy, w sumie 480 pytań), pomocnych w indywidualnym przygotowaniu uczestników.

21 contact hours are granted for attending the PMI-ACP® Programme.

Metodyka kursu

Aby zdać egzamin certyfikatu, uczestnicy muszą być biegle i na bieżąco zaznajomieni z szerokim zakresem tematów, wykazywać się jasnym zrozumieniem sposobu myślenia agile i związanych z tym narzędzi, a także być w stanie szybko i pewnie tę wiedzę stosować w praktyce. Kandydaci muszą zatem dokładnie się przygotować i poświęcić sporo wysiłku na naukę.

W celu jak najlepszego wsparcia i pokierowania nauką kandydatów, realizujemy intensywny, modułowy kurs, obejmujący wszystkie tematy objęte zakresem egzaminu na certyfikat PMI-ACP®. Kurs prowadzony będzie w formie warsztatu, w sposób ułatwiający skuteczną naukę samodzielną. Uczestnicy będą również mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na przykładowych pytaniach, tak aby potrafili zrobić użytek zarówno ze swojej wiedzy, jak i technik zdawania egzaminu.

Trener posiada certyfikaty PMP® i PMI-ACP® i ma wieloletnie doświadczenie w metodykach predyktywnych, jak i adaptacyjnych (Agile), zaś kursy przygotowujące do innych certyfikatów PMI® prowadzi od lat.

PMI-ACP® - zakres kursu

DZIEŃ

OBSZAR

ZAGADNIENIE

1

I.

Zasady i sposób myślenia Agile

1

II.

Realizacja w oparciu o wartości

2

III.

Zaangażowanie interesariuszy

2

IV.

Działanie zespołu

3

V.

Planowanie adaptacyjne

3

VI.

Wykrywanie i rozwiązywanie problemów

3

VII.

Ciągłe doskonalenie (produktów, procesów, ludzi)

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.