Storytelling oparty na danych – EY Academy of Business

Storytelling oparty na danych

Nagranie

Storytelling oparty na danych

Jednym z głównych zadań stojących przed działem controllingu jest przedstawianie rekomendacji działań wspierających lub wynikających z przyjętej strategii przedsiębiorstwa. Rekomendacje te muszą oparte być o wszelkie dostępne dane. Muszą one być również skonstruowane w taki sposób, aby osoby do których są skierowane nie miały wątpliwości co należy zrobić.
Jednym z narzędzi, które uprawdopodabniają taki scenariusz, jest storytelling oparty na danych. Jest to sposób prowadzenia narracji od danych, przez wyniki analiz, po rekomendację działania. Wykorzystuje on w tym celu różnorodne techniki wizualizacji. Zarejestruj się na bezpłatny webinar, podczas którego szeroko poruszymy ten wątek.

Cele i korzyści:
Celem webinarium jest wyposażenie uczestników w podstawową wiedzę z zakresu storytellingu opartego na danych – solidnego fundamentu dla dalszego zgłębiania tematu.

W trakcie webinaru:

  • Zaprezentujemy podstawowe zasady skutecznego storytellingu opartego na danych
  • Omówimy wybrane techniki skutecznej wizualizacji
  • Wskażemy korzyści ze stosowania tego mechanizmu
  • Przedstawimy ryzyka związane z jej nieprawidłowym stosowaniem

Prowadzący:
Michał Szudejko – Menedżer controllingu i finansów. Obecnie dyrektor działu planowania i analiz finansowych dla biznesu online. Pełni rolę biznes partnera dla liderów poszczególnych segmentów, doradcy zarządu w kreowaniu i egzekucji strategii, dostawcy wysokiej jakości danych oraz analiz. Odpowiada także za budżetowanie i raportowanie.

Zainteresował Cię temat? Sprawdź organizowane szkolenie: Storytelling oparty na danych: praktyczny warsztat

Masz pytania? Skontaktuj się z:
Katarzyna Wielgat | +48 573 005 707 | katarzyna.wielgat@pl.ey.com

Wszystkie bezpłatne webinary dostępne na tej stronie są częścią kampanii marketingowej prowadzonej przez spółki EY Polska. Udział w webinarze oznacza wyrażenie zgody marketingowej podczas rejestracji na webinar. Dostępne bezpłatne webinary nie powstałyby, gdyby spółki EY Polska nie prowadziły kampanii we wskazanej formie.

Powiązane wpisy
Zaawansowane czytanie sprawozdań finansowych

Skuteczna i wnikliwa analiza sprawozdań finansowych ma kluczowe znaczenie przy ocenie kondycji fi...