Biznes a cele zrównoważonego rozwoju – EY Academy of Business

Biznes a cele zrównoważonego rozwoju

Nagranie

Biznes a cele zrównoważonego rozwoju

Jesienią 2015 roku państwa członkowskie ONZ przyjęły Agendę na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju. To właśnie w niej zawarto cele i zadania, które jasno definiują co należy zrobić, by każdy z nas mógł korzystać z osiągnięć ludzkości. Jeżeli nic nie zmienimy, to w roku 2050 będziemy potrzebować trzech planet takich jak Ziemia, by utrzymać dotychczasowy styl życia.

Co wspólnego ma z tym wszystkim biznes? Bez biznesu przekształcenie świata i poprawa życia nie są możliwe. Wyzwania ludzkości to równocześnie szansa dla przedsiębiorstw na innowacje i zmianę modelu biznesowego.

O czym będziemy mówić na Dniu Otwartym?

  • Czy wzrost i zysk jako cele biznesowe są możliwe do utrzymania w przyszłości?
  • Zasada podwójnej istotności – uwzględnienie nie tylko kwestii finansowych, ale też wpływu biznesu na ludzi i środowisko
  • Przykłady firm, które realizują strategię bardziej zrównoważonego rozwoju

Prowadząca:
Katarzyna Włodarska – Od 1996 r. pracuje w grupie EY, od 1999 r. jako trener biznesu. Od zawsze interesowała się otaczającym nas światem. Z miłości do Ziemi ukończyła Wydział Geografii Uniwersytetu Warszawskiego, choć nigdy nie sądziła, że będzie mogła wykorzystać swoje zainteresowania w pracy zawodowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ESG i zrównoważonego rozwoju? Sprawdź nasze szkolenia z tego obszaru, klikając tutaj.

Masz pytania? Skontaktuj się: 
Karina Kumanikina | +48 572 002 706 | karina.kumanikina@pl.ey.com

Wszystkie bezpłatne webinary dostępne na tej stronie są częścią kampanii marketingowej prowadzonej przez spółki EY Polska. Udział w webinarze oznacza wyrażenie zgody marketingowej podczas rejestracji na webinar. Dostępne bezpłatne webinary nie powstałyby, gdyby spółki EY Polska nie prowadziły kampanii marketingowej we wskazanej formie.
Powiązane wpisy
Legal Design: innowacyjne spojrzenie na praktykę prawniczą

Coraz więcej procesów poddawanych jest analizie pod kątem możliwości automatyzacji

Business development w kancelarii prawnej

Coraz więcej procesów poddawanych jest analizie pod kątem możliwości automatyzacji

Dzień otwarty EY: Development & Diversity, czyli rozwój pracownika w czasach różnorodności

Doskonała okazja do wymiany doświadczeń, zdobycia wiedzy, poznania trendów, ale i wspólnego odszu...