Biznes a cele zrównoważonego rozwoju – EY Academy of Business

Biznes a cele zrównoważonego rozwoju

Nagranie

Biznes a cele zrównoważonego rozwoju

Jesienią 2015 roku państwa członkowskie ONZ przyjęły Agendę na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju. To właśnie w niej zawarto cele i zadania, które jasno definiują co należy zrobić, by każdy z nas mógł korzystać z osiągnięć ludzkości. Jeżeli nic nie zmienimy, to w roku 2050 będziemy potrzebować trzech planet takich jak Ziemia, by utrzymać dotychczasowy styl życia.

Co wspólnego ma z tym wszystkim biznes? Bez biznesu przekształcenie świata i poprawa życia nie są możliwe. Wyzwania ludzkości to równocześnie szansa dla przedsiębiorstw na innowacje i zmianę modelu biznesowego.

O czym będziemy mówić na Dniu Otwartym?

  • Czy wzrost i zysk jako cele biznesowe są możliwe do utrzymania w przyszłości?
  • Zasada podwójnej istotności – uwzględnienie nie tylko kwestii finansowych, ale też wpływu biznesu na ludzi i środowisko
  • Przykłady firm, które realizują strategię bardziej zrównoważonego rozwoju

Prowadząca:
Katarzyna Włodarska – Od 1996 r. pracuje w grupie EY, od 1999 r. jako trener biznesu. Od zawsze interesowała się otaczającym nas światem. Z miłości do Ziemi ukończyła Wydział Geografii Uniwersytetu Warszawskiego, choć nigdy nie sądziła, że będzie mogła wykorzystać swoje zainteresowania w pracy zawodowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ESG i zrównoważonego rozwoju? Sprawdź nasze szkolenia z tego obszaru, klikając tutaj.

Masz pytania? Skontaktuj się: 
Karina Kumanikina | +48 572 002 706 | karina.kumanikina@pl.ey.com

Wszystkie bezpłatne webinary dostępne na tej stronie są częścią kampanii marketingowej prowadzonej przez spółki EY Polska. Udział w webinarze oznacza wyrażenie zgody marketingowej podczas rejestracji na webinar. Dostępne bezpłatne webinary nie powstałyby, gdyby spółki EY Polska nie prowadziły kampanii marketingowej we wskazanej formie.
Powiązane wpisy
EY Academy of Business patronem Raportu Rynku Prawniczego 2023/2024 przygotowanego przez Supesu

Mamy przyjemność ogłosić, że swoim patronatem objęliśmy tegoroczny Raport Rynku Prawniczego, przy...

Odkryj możliwości Google Sheets