Gra o klimat - O tym, jak zasadziliśmy 1000 drzew – EY Academy of Business

Gra o klimat – O tym, jak zasadziliśmy 1000 drzew

  • 0 min. czytania

W dzisiejszych czasach, kiedy rozmawiamy o biznesowych planach i ich harmonijnym współistnieniu ze zrównoważonym rozwojem, pojawia się ważne pytanie: czy możemy rzeczywiście połączyć te dwie sfery? W EY Academy of Business podjęliśmy się tego wyzwania, biorąc udział w inicjatywie o nazwie „Gra o klimat”. Dzisiaj chcielibyśmy się podzielić z Wami rezultatami tego projektu.

W ramach „Gry o klimat”, pracownicy EY Polska mieli okazję zgłaszać projekty wspierające cele związane z ochroną klimatu. Byliśmy zdeterminowani udowodnić, że biznes może odegrać znaczącą rolę w zmianach na lepsze dla naszej planety. Dlatego jesteśmy niezmiernie dumni, ogłaszając, że wśród dziesięciu zwycięskich projektów znalazł się wyjątkowy koncept stworzony przez Monikę Kacprzykowską oraz Natalię Medyńską z zespołu EY Academy of Business. Serdecznie gratulujemy Monice i Natalii za ich inspirujący wkład!

Jednym z najważniejszych aspektów tego projektu było posadzenie aż 1000 nowych drzew. Badania potwierdzają, że ta inicjatywa ma ogromny potencjał. 1000 sosen zwyczajnych i brzóz brodawkowatych może pomóc w produkcji aż 60 ton papieru. Co więcej, w przypadku naszej firmy – EY Academy of Business – ten krok stanowił symboliczny akt redukcji naszego ekologicznego śladu od samego początku naszej działalności, która ma już 30-letnią historię.

Chociaż „Gra o klimat” to dla nas ważny kamień milowy, to zdajemy sobie sprawę, że to dopiero początek naszych wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju. 

Patrząc w przyszłość, jesteśmy pełni zapału do kontynuowania naszych inicjatyw. „Gra o klimat” udowodniła, że działania biznesowe mogą i powinny być motorem zmian dla naszej planety.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, która nie tylko pokaże, jak pracowaliśmy, ale także jak cieszyliśmy się z każdego posadzonego drzewa!

Zobacz galerię


Gra o klimat – O tym, jak zasadziliśmy 1000 drzew