Narzędzia Lean Six Sigma w finansach – praktyczny przewodnik po programie Lean Six Sigma w SSC/BPO – EY Academy of Business

Narzędzia Lean Six Sigma w finansach – praktyczny przewodnik po programie Lean Six Sigma w SSC/BPO

Nagranie

Narzędzia Lean Six Sigma w finansach – praktyczny przewodnik po programie Lean Six Sigma w SSC/BPO

Główny cel warsztatu to zapoznanie z praktyką implementacji Lean Six Sigma w biznesie w oparciu o wszystkie dostępne metodologie programu. Jest to doskonała pomoc w zakresie zarządzania i usprawniania procesów oraz angażowania pracowników w zmiany. To również prezentacja poszczególnych narzędzi od strony bardzo praktycznej.

Warsztat obejmuje swoim zakresem całą metodologię Lean Six Sigma (BPMS – zarządzanie procesem, Six Sigma DAMIC – usprawnianie procesów wykorzystując narzędzia mapowania i statystycznej kontroli procesu, Lean – optymalizacja przepływów w procesie, Work Out – kreatywne rozwiązywanie problemów). Warsztat prezentuje również gotowe rozwiązania w zakresie prowadzenia projektów i zarządzania portfelem projektów.

Podczas warsztatu uczestnicy znajdują odpowiedzi na wiele kluczowych pytań związanych z metodologią Lean Six Sigma i jej wdrażaniem:

  • Jak zbudować system zarządzania procesem od definiowania procesu, jego granic i właściciela, poprzez mapowanie procesu, opomiarowanie, stworzenie dashbordu i systemu kontroli wyników?
  • Jak uruchomić projekt DMAIC usprawniający proces z głęboką analizą statystyczną procesu i silnym udziałem zespołu?
  • Jak wykorzystać narzędzia Lean do optymalizacji procesów finansowych?
  • Jak definiować i prowadzić kaloryczne spotkanie (Work Out) rozwiązujące problemy procesowego przy użyciu kreatywnych narzędzi pracy zespołowej?
  • Jak zorganizować Kick-Off meeting oraz poprowadzić warsztat, na którym zbudujemy wraz z zespołem WBS dla projektu, harmonogram i budżet?
  • Jak samodzielnie zaimplementować program zarządzania procesami Lean Six Sigma w firmie?
  • Jakie są podstawowe narzędzia programu Lean Six Sigma i jakich zasobów będziesz potrzebował podczas późniejszego kierowania programem?

Dla kogo? 

Właściciele procesów, pracownicy odpowiedzialni za procesy biznesowe i działalność operacyjną, analitycy i inżynierowie procesów, project managerzy, Green Belci, Fasylitatorzy, Team leaderzy, osoby odpowiedzialne za wdrożenie programu jakości.

Webinarium prowadzi trener praktyk, Bartosz Brosowski:
Bartosz współpracuje z EY Academy of Business od 2019 roku, prowadząc szkolenia i warsztaty z obszaru zarządzania i optymalizacji procesów. Jest ekspertem IT zajmującym się automatyzacją i robotyzacją procesów.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat warsztatów Lean Six Sigma Finance? Sprawdź program szkoleń.

Kontakt

Bartosz Brosowski

Powiązane wpisy
Współpraca międzypokoleniowa w zespole prawnym – hit czy mit?

Na rynku zawodowym spotykają się dzisiaj aż cztery pokolenia prawników charakteryzujące się różny...

Zaawansowane czytanie sprawozdań finansowych

Skuteczna i wnikliwa analiza sprawozdań finansowych ma kluczowe znaczenie przy ocenie kondycji fi...

X edycja Akademii HR Business Partnera

Skuteczny HR Business Partner to osoba potrafiąca skupić się na celach i rezultatach biznesowych,...