Możliwość odliczenia VAT w Niemczech - praktyczne informacje i przykłady – EY Academy of Business

Możliwość odliczenia VAT w Niemczech – praktyczne informacje i przykłady

Nagranie

Możliwość odliczenia VAT w Niemczech – praktyczne informacje i przykłady

Podczas szkolenia skupimy się na praktycznych aspektach odliczania niemieckiego podatku VAT. Opowiemy o tym, jak ubiegać się o zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, jak korygować deklaracje VAT w przypadku zawyżenia zwrotu VAT, jakie warunki trzeba spełnić, aby odliczyć podatek naliczony, a jakie wydatki nie dają takiego prawa (czyli czy możemy odliczyć VAT od wydatków na samochód, reprezentację, podróże służbowe, spotkania pracownicze i prezenty?).

Podpowiemy również, kiedy faktura zakupowa jest ważna z formalnego punktu widzenia, umożliwiając tym samym odliczenie podatku naliczonego, a zatem jakie informacje powinny znaleźć się na fakturach, aby odliczenie VAT nie zostało zakwestionowane podczas ewentualnej kontroli podatkowej. Ponadto wskażemy, ile czasu mają niemieckie organy podatkowe na taką kontrolę oraz kiedy wygasa prawo do odliczenia VAT.

Wszystkie te tematy zostaną zobrazowane praktycznymi przykładami. Szkolenie dedykowane jest przede wszystkim dla branży BPO i SSC, (w tym kadry zarządzającej oraz osób odpowiedzialnych za księgowanie faktur zakupowych), jak również dla innych firm dokonujących zakupów w Niemczech.

Poziom szkolenia: średniozaawansowany. Czas trwania: około 45 minut
Webinar prowadzony w języku angielskim.

Prelegent: Agnieszka Pabiańska

Agnieszka jest certyfikowanym doradcą podatkowym i profesjonalnym trenerem podatkowym. Jej obszar specjalizacji obejmuje bieżące doradztwo podatkowe na rzecz przedsiębiorców, ze szczególnym uwzględnieniem podatków pośrednich (m.in. VAT UE), e-commerce oraz spraw celnych. Reprezentuje Klientów w postępowaniach z organami podatkowymi, występuje przed sądami administracyjnymi, prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu prawa podatkowego. Agnieszka jest dobrze oceniana jako przystępny, entuzjastyczny i angażujący prezenter. Dzięki doradztwu dla zróżnicowanej grupy klientów z większości branż, ze szczególnym uwzględnieniem sektora SSC i BPO, posiada idealną wiedzę i doświadczenie, które pozwalają jej na przedstawianie w swoich prezentacjach istotnych i praktycznych przykładów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź unikalne na polskim rynku szkolenie w całości poświęcone sektorowi BPO/SSC: Podatki zagraniczne dla SSC – zobacz wersję polską lub angielską.

Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia zamkniętego na indywidualne zamówienie klienta dotyczącego dowolnego kraju, w którym stosowane są rozliczenia VAT. Możemy przeprowadzić szkolenie z zakresu podatków zagranicznych takich krajów jak Francja, Niemcy, Belgia, Holandia, Hiszpania, Czechy, Norwegia, Dania, Finlandia, Szwecja, Litwa, Łotwa, Estonia, Hiszpania (+ IGIC Wyspy Kanaryjskie), Portugalia, Węgry, Chorwacja, Słowacja, Czechy, Ukraina, Turcja, Wielka Brytania, kraje Bliskiego Wschodu, Australia, Argentyna, Brazylia, Chiny, RPA i wielu innych.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Monika Kacprzykowska | +48 789 407 575 | monika.kacprzykowska@pl.ey.com

Wszystkie bezpłatne webinary dostępne na tej stronie są częścią kampanii marketingowej prowadzonej przez spółki EY Polska. Udział w webinarze oznacza wyrażenie zgody marketingowej podczas rejestracji na webinar. Dostępne bezpłatne webinary nie powstałyby, gdyby spółki EY Polska nie prowadziły kampanii we wskazanej formie.
Powiązane wpisy
Dylematy instytucji obowiązanych, czyli kim właściwie jest klient?

Prawnik w erze technologii: Zabezpieczanie danych i ochrona klientów przed cyberatakami

Szybki rozwój produktów cyfrowych sprawił, że praktycznie każdy produkt czy usługa dąży zwrócenia...