Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
O nas   Najlepsi trenerzy   Andrzej Matyka

Najlepsi trenerzy

Andrzej Matyka

Andrzej Matyka

Przede wszystkim praktyk, dopiero później trener i coach. Na szkoleniach preferuje narzędzia praktyczne, przekazywane często w formie zadań czy też gier szkoleniowych, również żartów sytuacyjnych.
Przede wszystkim praktyk, dopiero później trener i coach. Na szkoleniach preferuje narzędzia praktyczne, przekazywane często w formie zadań czy też gier szkoleniowych, również żartów sytuacyjnych.

Andrzej współpracuje z EY Academy of Business od 2001 roku.

Jest absolwentem Pedagogiki Terapeutycznej Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej (1991-1996), a także Szkoły Trenerów Umiejętności Psychospołecznych prowadzonej wg standardów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (2004-2005). Od 2017 roku jest certyfikowanym coachem Points of You.

Już w trakcie studiów świadomie kształcił się w rozwijaniu umiejętności społecznych poprzez szereg stażów i szkoleń w placówkach edukacyjnych. Wiedzę i umiejętności zaczął wykorzystywać w założonej w 1999 r. firmie turystycznej, którą prowadzi do dziś. Tu doskonalił komunikację w rozmowach z klientami, docieranie do ich potrzeb, zarządzanie grupą pracowników o różnych oczekiwaniach, rozwiązywanie konfliktów.

Równolegle rozwijał ścieżkę szkoleniową początkowo jako wykładowca na Wyższej Szkole Humanistycznej w Pułtusku, później trener w Kolegium Edukacji Specjalnej. Od 2001 roku łączy swoje życie zawodowe z EY Academy of Business, realizując szkolenia zarówno otwarte, jak i zamknięte, a także indywidualne spotkania poszkoleniowe.

Obecnie jest także aktywnym członkiem zarządu Stowarzyszenia „Chata z pomysłami”. Andrzej jest współautorem i realizatorem szkoleń z zakresu budowania i rozwoju zespołu, skutecznej komunikacji, przywództwa, twórczego rozwiązywania problemów, a także cieszącej się dużą popularnością Akademii Menadżera. Szkolenia prowadzone w formie warsztatów cechują się dużą interaktywnością i nastawieniem na podążanie za potrzebami konkretnych uczestników. Każde szkolenie jest inne, ponieważ potrzeby konkretnej grupy także są różne.Przykładowe zrealizowane projekty:

1. Szkolenia realizowane dla branży bankowej, produkcyjnej, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, automotive, logistycznej, handlowej, rozrywkowej, m.in. dla Royal Bank of Scotland – szkolenie menedżerskie dla kadry wyższego szczebla.

2. Adient – cykl szkoleń dla kadry zarządzającej wyższego i niższego szczebla dotyczące zagadnień z pracy z zespołem (funkcje menedżerskie, komunikacja w zespole, kryzys, zmiany)u, a także szkolenie Train the trainer.

3. WYG International – projekt szkoleń zamkniętych dotyczących podnoszenia kwalifikacji pracowniczych z zakresu: radzenia sobie ze stresem, motywowania, komunikacji, asertywności i zarządzania zespołem.Szkolenia prowadzone w EY Academy of Business:

  Otwarte i zamknięte:
 • Akademia Menedżera I i II,
 • Metody i techniki zarządzania zespołem,
 • Skuteczny lider – klucz do działań z klientem wewnętrznym i zewnętrznym,
 • Twórcze rozwiązywanie problemów biznesowych,
 • Zarządzanie konfliktem
Zrealizowane w formule szkoleń zamkniętych:
 • Train the trainerKlienci o Andrzeju:
 • „Świetne szkolenie - profesjonalny i dobry trener”
 • „Najlepsze szkolenie, na jaki byłem!”
 • „Celne przykłady, bardzo wartościowe rozmowy - dziękuję!”

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.