Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
O nas   Najlepsi trenerzy   Rafał Płotnicki

Najlepsi trenerzy

Rafał Płotnicki

Rafał Płotnicki

Rafał uważa, że bazą do transformacji jest zawsze zgrany zespół, przejrzyste procesy i efektywna komunikacja oparta o systemowe rozwiązania. Dopiero wtedy można przejść do eliminacji ograniczeń dla wzrostu wartości firm.
Rafał uważa, że bazą do transformacji jest zawsze zgrany zespół, przejrzyste procesy i efektywna komunikacja oparta o systemowe rozwiązania. Dopiero wtedy można przejść do eliminacji ograniczeń dla wzrostu wartości firm.Trener i ekspert współpracujący z EY Academy of Business od 2013 roku.

Absolwent Politechniki Szczecińskiej i Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Certyfikowany Lean Six Sigma Black Belt, ekspert TOC z certyfikatem Goldratt Schools, ICC coach.

Ekspert w zakresie budowania Doskonałości Operacyjnej, poprawy wydajności procesów, transformacji biznesu, eliminacji ograniczeń w organizacjach oraz rozwoju strategii wzrostu.

Rafał posiada kilkunastoletnie doświadczenie w biznesie w różnych branżach – w uruchomieniu operacji, transferach know-how oraz projektach technologicznych w Europie, a także Japonii, Chinach, Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Pełnił kluczowe role w kierowaniu i rozwijaniu organizacji i zaspołów dla wielokulturowych firm (GE, Toshiba, Lenovo). Realizował projekty doradcze dla firm produkcyjnych i usługowych w Polsce i na świecie.

Zajmował się budową i wzmacnianiem zespołów i struktur organizacyjnych w różnych kulturach organizacyjnych, zarządzał zespołami 1500 osób w złożonych operacjach, gdzie stosował zarządzanie zmianą, gemba coaching i business mentoring. Specjalizuje się w zwiększaniu rentowności, eliminacji ograniczeń procesowych, budowaniu pracy zespołowej i przełomowego przywództwa.

Entuzjasta i praktyk w metodach i narzędziach usprawniania działalności operacyjnej oraz zmiany postaw i kultury organizacyjnej – m. in. Lean Management, Teoria Ograniczeń, Six Sigma. Prelegent i wykładowca, dzielący się swoim doświadczeniem, inspiruje do ciągłego doskonalenia.

Równolegle z pracą w EY Academy of Business pełni rolę seniora managera i partnera firm doradczych w zakresie ciągłego doskonalenia. Obecnie, jako CEO przeprowadza transformację spółki z kapitałem niemieckim.

Uważa, że tylko praktyczne zajęcia potrafią nauczać – na jego szkoleniach, znajdziesz ciekawe przykłady, pomocne symulacje, dopasowane gry oraz doświadczysz nauki w Gemba.Przykładowe zrealizowane projekty:

1. Udział w transformacji Lean Six Sigma dla GE Power Controls, w celu poprawy efektywności operacji w całym łańcuchu dostaw i zmiany kultury organizacji.

2. Restrukturyzacja w czołowej polskiej grupie kapitałowej maszyn górniczych z profilem produkcji na zamówienie, aby zwiększyć efektywność operacyjną, w celu osiągnięcia docelowego EBIT i ROCE.

3. Transfer operacji z UK do Polski dla Toshiba Television Central Europe. Udział w greenfieldzie, start-up operacji, tworzenie zespołu i standardów pracy.

4. Transformacja dla dużej grupy logistycznej - będącej międzynarodowym operatorem logistycznym, opartym na transporcie kolejowym wykorzystującym własny tabor i infrastrukturę - w celu optymalizacji wykorzystania taboru i kosztów jego utrzymania.Szkolenia prowadzone w EY Academy of Business:

  • Lean Management & ToC Certyfikacja Green Belt - Black BeltKlienci o Rafale:
  • „Szkolenie prowadzone jasno i na przykładach”
  • „Teoria i praktyka połączona w bardzo dobry sposób!”

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.