Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
Strona główna   Studia magisterskie i podyplomowe   Zarządzanie finansami w praktyce międzynarodowej - ACCA po polsku

Zarządzanie finansami w praktyce międzynarodowej
- ACCA po polsku

Studia podyplomowe realizowane przez Akademię WSB* oraz EY Academy of Business.

Zajęcia odbywają się w weekendy w Warszawie w języku polskim.

*VI miejsce w rankingu uczelni niepublicznych Rzeczpospolitej 2018

Program studiów

Program koncentruje się na praktycznych technikach i umiejętnościach niezbędnych finansistom. Obejmuje zagadnienia związane m.in. z analizą kosztów, budżetowaniem, podejmowaniem decyzji w oparciu o dane finansowe, polskim systemem i administracją podatkową (PIT, CIT, VAT, ZUS), split payment – mechanizm płatności podzielonej, raportowaniem finansowym oraz analizą sprawozdań podmiotów z różnych branż, w tym także non-for-profit, podejściem audytora finansowego do badania sprawozdania finansowego oraz systemu kontroli wewnętrznej, dowodów z badania, a także sposobów formułowania sprawozdania z badania, pozyskiwaniem finansowania zewnętrznego, zarządzania majątkiem obrotowym, wyceną inwestycji i spółek oraz zarządzania ryzykiem finansowym, pod kątem pełnienia ról zarządczych w przedsiębiorstwach działających w środowisku międzynarodowym.


Dyplom AWSB daje możliwość ubiegania się o zwolnienie z wybranych egzaminów ACCA – to jeden z atutów studiów podyplomowych "Zarządzanie finansami w praktyce międzynarodowej - ACCA po polsku", które Akademia WSB oferuje we współpracy z jedną z największych na świecie firm świadczących usługi doradcze i audytorskie – EY Academy of Business.

W ramach studiów słuchacze będą mieli okazję uczestniczyć w wykładach m.in. z praktycznej rachunkowości zarządczej, podatków, raportowania finansowego, audytu finansowego, oraz finansowania działalności. 

Dotychczas ACCA był dla Ciebie niedostępny, bo nie znasz angielskiego? Otrzymasz po polsku kompetencje, które daje ACCA.
Studia kierujemy do absolwentów studiów ekonomicznych i finansowych, zarejestrowanych studentów ACCA, osób zainteresowanych ACCA.  

Zajęcia prowadzone są w weekendy w Warszawie, w budynku Focus. Zajęcia są prowadzone w języku polskim.  

Atuty

  • Zajęcia prowadzone przez trenerów praktyków biznesu odbywają się w formie warsztatów, dzięki czemu pozwalają nie tylko lepiej zrozumieć, ale także od razu zastosować pozyskiwaną wiedzę
  • Dzięki akredytacji ACCA absolwent może ubiegać się o zwolnienie z wybranych egzaminów ACCA, co znacząco ułatwia zdobycie międzynarodowych kwalifikacji ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) – powszechnie uznawanych na całym świecie. ACCA skupia specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. 
  • Zajęcia prowadzone są w języku polskim, przez co pozyskuje się w przystępny sposób wiedzę, przekazywaną dotychczas w języku angielskim
  • Absolwenci otrzymują dyplom ukończenia studiów podyplomowych Akademii WSB oraz dyplom EY Academy of Business
Po więcej informacji zapraszamy do: Diany Ryżkowej, opiekuna studentów.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.