Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
O nas   Najlepsi trenerzy   Wisława Grabarczyk-Kostka

Najlepsi trenerzy

Wisława Grabarczyk-Kostka

Wisława Grabarczyk-Kostka

Moją misją zawodową jest wspieranie rozwoju ludzi w organizacjach i optymalizacja ich funkcjonowania. Łączę wiedzę psychologiczną z systemowym spojrzeniem na biznes.
Moją misją zawodową jest wspieranie rozwoju ludzi w organizacjach i optymalizacja ich funkcjonowania. Łączę wiedzę psychologiczną z systemowym spojrzeniem na biznes.

Trenerka i coach, związana z EY Academy of Business od 2010 roku. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, potem uzyskała na UAM dyplom I stopnia specjalizacji klinicznej – pierwsze 10 lat jej kariery to praca klinicysty, psychoterapeuty.

Już jako trener biznesu uzyskała certyfikat Mistrza Praktyka NLP, ukończyła podyplomowe studia z zarządzania kadrami na WSB oraz wiele kursów z obszaru motywowania, zarządzania, coachingu oraz wieloetapowe szkolenia z zakresu Organizacyjnej Analizy Transakcyjnej prowadzone przez trenerów EATA (European Association of Transactional Analysis), którego jest aktywnym członkiem.

Prowadzi diagnozy kompetencji metodami Assessment i Development Center oraz coachingi rozwijające kompetencje menedżerskie i eksperckie. Bada kulturę i klimat w organizacjach, co stanowi bazę do projektowania programów rozwojowych dla firm w ujęciu systemowym. Prowadzi szkolenia, wykłady, treningi z całego obszaru psychologii biznesu i rozwoju osobistego, jak również działania integracyjne dla zespołów będących w budowie lub w konflikcie. Często występuje w roli kierownika projektu i superwizora procesów HR, pracując według autorskiej metodologii.

Dużą część życia Wisi zajmuje muzyka i muzykowanie – uprawia kameralistykę chóralną, śpiewając w zespołach muzyki dawnej i cerkiewnej. Pasjonuje ją współtworzenie piękna dźwięku, gdzie tworzywem jest grupa – aktywna, uważna, współpracująca i współbrzmiąca – wiele można się z tego nauczyć.Przykładowe zrealizowane projekty:

1. Od 1991 roku współpraca z Domem Wydawniczym REBIS jako tłumacz, redaktor merytoryczny i recenzent serii psychologicznych i biznesowych.

2. Współtwórczyni i wykładowczyni studiów managerskich na WSB w Chorzowie oraz na kierunku Asystent Rodziny w Collegium Da Vinci (kiedyś WSNHiD) w Poznaniu.

3. Stworzenie autorskiej metody do badania preferencji i predyspozycji zawodowych dla Polskiej Izby Gospodarczej oraz WSB w Poznaniu; przeszkolenie kadry doradców w zakresie stosowania tej metody.

4. Przeprowadzenie Development Center oraz coachingów indywidualnych dla kadry menedżerskiej następujących firm i instytucji (część z nich w jęz. angielskim): Libet, Amadeus, Imperial Tobacco Polska, Storck, Synthos, Bayer, PKP, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Jeronimo, Collian Jutrzenka, BZWBK.

5. Realizacja strategicznego projektu HR dla firmy Lafarge (ogółem 140 menedżerów i przedstawicieli handlowych)– stworzenie systemu zarządzania kompetencjami, badanie kompetencji, rozwój i relokacja pracowników.Szkolenia prowadzone w EY Academy of Business:

 • Akademia Asesora
 • Będę menedżerem
 • Motywowanie poprzez podejście coachingowe
 • Komunikacja i współpraca w zespole
 • Komunikacja z perspektywy Organizacyjnej Analizy Transakcyjnej


  Zrealizowane w formule szkoleń zamkniętych:

 • Komunikacja Inteligentna Emocjonalnie
 • Rozwiązywanie konfliktów  Klienci o Wisi

 • „Buduje atmosferę zaufania”
 • „Bardzo kompetentna, przyjazna, z bardzo dużą wiedzą”
 • „Dużo ciekawych przykładów przełożonych na realia korporacji”
 • „Wyczerpująco odpowiada na pytania uczestników”
 • „Podaje dużo fajnych przykładów z życia codziennego”