Wisława Grabarczyk-Kostka – EY Academy of Business

Wisława Grabarczyk-Kostka

Trenerka i coach związana z EY Academy of Business od 2010 roku

Moją misją zawodową jest wspieranie rozwoju ludzi w organizacjach i optymalizacja ich funkcjonowania. Łączę wiedzę psychologiczną z systemowym spojrzeniem na biznes.

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, potem uzyskała na UAM dyplom I stopnia specjalizacji klinicznej – przez pierwsze 10 lat swojej kariery pracowała jako klinicysta, psychoterapeuta.

Już jako trener biznesu uzyskała certyfikat Mistrza Praktyka NLP i ukończyła podyplomowe studia z zarządzania kadrami na WSB. Ukończyła wiele kursów z obszaru motywowania, zarządzania, coachingu, a także wieloetapowe szkolenia z zakresu Organizacyjnej Analizy Transakcyjnej prowadzone przez trenerów EATA (European Association of Transactional Analysis), którego jest aktywnym członkiem.

Prowadzi diagnozy kompetencji metodami Assessment i Development Center oraz coachingi rozwijające kompetencje menedżerskie i eksperckie. Bada kulturę i klimat w organizacjach, co stanowi bazę do projektowania programów rozwojowych dla firm w ujęciu systemowym. Prowadzi szkolenia, wykłady i treningi z całego obszaru psychologii biznesu i rozwoju osobistego, jak również działania integracyjne dla zespołów będących w budowie lub w konflikcie. Często występuje w roli kierownika projektu i nadzorcy procesów HR, pracując według autorskiej metodologii.

Dużą część życia Wisi zajmuje muzyka i muzykowanie – uprawia kameralistykę chóralną, śpiewając w zespołach muzyki dawnej i cerkiewnej. Pasjonuje ją współtworzenie piękna dźwięku, gdzie tworzywem jest grupa – aktywna, uważna, współpracująca i współbrzmiąca – wiele można się z tego nauczyć.


 

Przykładowe projekty:

1. Od 1991 roku współpraca z Domem Wydawniczym REBIS jako tłumacz, redaktor merytoryczny i recenzent serii psychologicznych i biznesowych.

2. Współtwórczyni i wykładowczyni studiów menedżerskich na WSB w Chorzowie oraz na kierunku Asystent Rodziny w Collegium Da Vinci (dawniej WSNHiD) w Poznaniu.

3. Stworzenie autorskiej metody do badania preferencji i predyspozycji zawodowych dla Polskiej Izby Gospodarczej oraz WSB w Poznaniu; przeszkolenie kadry doradców w zakresie stosowania tej metody.

4. Przeprowadzenie Development Center oraz coachingów indywidualnych dla kadry menedżerskiej następujących firm i instytucji (część z nich w jęz. angielskim): Libet, Amadeus, Imperial Tobacco Polska, Storck, Synthos, Bayer, PKP, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Jeronimo, Collian Jutrzenka, BZWBK.

5. Realizacja strategicznego projektu HR dla firmy Lafarge (ogółem 140 menedżerów i przedstawicieli handlowych) – stworzenie systemu zarządzania kompetencjami, badanie kompetencji, rozwój i relokacja pracowników.

Co mówią uczestnicy szkoleń?