Podatek odroczony wg MSSF – zagadnienia praktyczne
Szkolenie jest częścią programu „MSSF – Warsztaty”.
Celem niniejszych warsztatów jest poznanie zasad ujęcia, pomiaru i prezentacji podatku odroczonego w sprawozdaniach finansowych przedsiębiorstw stosujących Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (MSSF). Podczas warsztatów szczególną uwagę zwracamy na praktyczne aspekty podatku odroczonego bogato ilustrując teorię przykładami oraz wyliczeniami. Koncentrujemy się na zagadnieniach, które w praktyce mogą powodować problemy.
Jednodniowy kurs kierujemy do:
- osób zaangażowanych w przygotowywanie sprawozdań finansowych;
- głównych księgowych, kontrolerów finansowych i dyrektorów finansowych odpowiedzialnych za nadzorowanie i analizowanie sprawozdań finansowych.
Szkolenie nie wymaga wcześniejszej wiedzy dotyczącej podatku odroczonego. Wymagana jest podstawowa znajomość zasad rachunkowości finansowej.Zajęcia łączą elementy wykładu, ćwiczeń praktycznych, przykładów oraz sesji pytań i odpowiedzi. Szkolenie jest prowadzone w języku polskim.
Celem niniejszych warsztatów jest poznanie zasad ujęcia, pomiaru i prezentacji podatku odroczonego w sprawozdaniach finansowych przedsiębiorstw stosujących Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (MSSF).
Dla firm
Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia zamkniętego na indywidualne zamówienie klienta.
- Wartość podatkowa aktywów i zobowiązań
- Identyfikacja ujemnych oraz dodatnich różnic przejściowych
- Ujęcie aktywa oraz rezerwy na podatek odroczony zgodnie z metodą zobowiązań bilansowych
- Wycena oraz prezentacja sald z tytułu podatku odroczonego
- Kwestia odroczonego opodatkowania w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym
Materiały
Uczestnicy otrzymują pełen pakiet materiałów szkoleniowych. Ze względu na szeroki kontekst prezentowanych zagadnień, materiały nie tylko są wykorzystywane na zajęciach, ale także pozwalają na powrót do poruszanych tematów po zakończeniu szkolenia celem powtórzenia i utrwalenia zdobytej wiedzy.
Michał Błeszyński - absolwent Politechniki Wrocławskiej, w 2003 roku rozpoczął współpracę w EY w dziale audytu, gdzie badał sprawozdania finansowe zarówno małych firm, jak i grup kapitałowych. Specjalizuje się w szkoleniach finansowych, głównie z zakresu MSSF.
Katarzyna Gołąb - jest absolwentką kierunku Finanse i Rachunkowość Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada uprawnienia polskiego biegłego rewidenta oraz międzynarodowe kwalifikacje ACCA (Association of Chartered Certified Accountants).
Maciej Kocon - Maciek jest konsultantem i trenerem specjalizującym się w zarządzaniu ryzykiem, rynkach finansowych i rachunkowości instrumentów finansowych. Z EY Academy of Business współpracuje od 2017 roku.
Artem Kovtun - jest absolwentem Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego im. Wadyma Hetmana w Kijowie. Posiada tytuł członka ACCA (Association of Chartered Certified Accountants).
Magda Burzyńska - trenerka z pasją do finansów. Specjalistka w wyjaśnianiu trudnych związków między MSSF a ustawą o rachunkowości, tematów konsolidacji, podatku odroczonego oraz wybranych zagadnień ACCA.
Biegli rewidenci – samokształcenie
Nasze szkolenie spełnia warunki samokształcenia zawodowego.
Biegli rewidenci mogą odbyć część obligatoryjnego doskonalenia zawodowego w ramach samokształcenia zawodowego. W ciągu 3-letniego okresu rozliczeniowego liczba godzin samokształcenia wynosi co najwyżej 48 godzin samokształcenia (Rozporządzenie Ministra Finansów z 21 listopada 2014 r. w sprawie obligatoryjnego doskonalenia zawodowego biegłych rewidentów).
Tematyka samokształcenia obejmuje:
- Rachunkowość
- Rewizję finansową
- Podatki
- Wiedzę ogólnoekonomiczną
- Prawo – szczególnie prawo gospodarcze i finansowe
- Zagadnienia informatyczne
- Umiejętności miękkie, których posiadanie niezbędne jest do wykonywania czynności zawodowych biegłego rewidenta
Udział w szkoleniach stacjonarnych zalicza taką liczbę godzin jaka jest podana na certyfikacie.
1 dzień szkolenia = 8 godzin edukacyjnych
CPD (Continuing Professional Development) – nasze szkolenia spełniają wymogi międzynarodowych organizacji zawodowych (ACCA, IIA) dotyczące dalszego kształcenia ich członków.