Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
O nas   Najlepsi trenerzy   Krzysztof Swacha

Najlepsi trenerzy

Krzysztof Swacha

Krzysztof Swacha

Krzysztof od 2009 roku nieprzerwanie współpracuje z EY Academy of Business.

Z wykształcenia jest prawnikiem. Posiada także dyplom studiów pomagisterskich z zakresu zarządzania. Ma ponad 18 letnie doświadczenie zawodowe z zakresu sprzedaży, negocjacji, zarządzania procesowego. Likwidator w spółkach prawa handlowego, dyrektor handlowy, członek zarządu, trener, coach. Od 2010 roku posiada doświadczenie w pracy za granicą w krajach Europy oraz Bliskiego Wschodu. W Academy of Business odpowiada za przygotowanie i prowadzenie zajęć z zakresu zarządzania procesami. W latach 2009 – 2017 przeszkolił ponad 2 000 uczestników, w tym członków zarządu, dyrektorów zarządzających, dyrektorów działów, kierowników w branżach produkcyjnych, przemysłowych, sprzedażowych, administracyjnych, bankowych, informatycznych, jednostek administracji państwowej i samorządowej w Polce i za granicą.

Zajęcia przygotowuje na podstawie doświadczenia z prowadzonych projektów mapowania i optymalizacji w organizacjach. Co ważne wszystkie zrealizowane prace zostały przygotowane w oparciu o warsztaty procesowe odbywające się z uczestnikami na różnych poziomach odpowiedzialności oraz po analizie defektów występujących w tych organizacjach. Po zmapowanych obszarach w trakcie optymalizacji dochodzi do opracowania systemu zmiany nawyków - w przypadku uczestnictwa w zmienionych procesach dużej ilości osób tak, aby efekty proponowanych zmian mogły być odczuwalne w poszczególnych obszarach natychmiast po ich wprowadzeniu po fazie pilotażu.

Celem przygotowywanych przez Krzysztofa warsztatów jest przedstawienie systemowego podejścia do zarządzania procesami oraz tworzenie kultury zarządzania procesowego w ramach struktury organizacji. Ukończenie zajęć pomaga ulepszyć istniejące procesy w organizacjach, biorąc pod uwagę poprawę ich sprawności. Cechą wspólną zajęć z modelowania czy optymalizacji jest koncentrowanie się na wartości, jaką jest ostateczny produkt lub świadczona usługa, poprzez redukowanie i eliminowanie wszystkiego, co wydłuża, utrudnia lub podraża proces wytwarzania wartości.Dodatkowym atutem – poza odpowiednim stosowaniem narzędzi – jest nauka poprawnej analizy informacji zbieranych podczas mapowania tak, aby korzyść dla firmy była maksymalna. Krzysztof prowadzi także kierunkowe warsztaty dla wybranych osób – Liderów procesów – biorących udział w mapowaniu i optymalizacji. Zajmuje się też audytem zmapowanych procesów. Doradza w opracowaniu profili osobowych dla właścicieli procesów oraz opracowuje ścieżki rozwoju w kulturze zarządzania procesowego.Przykładowe zrealizowane projekty:

1. Mapowanie procesów windykacyjnych
2. Redisign (tj. przeprojektowanie) aktualnych procesów dla działów obsługi Klienta – skrócenie czasów realizacji w tym zmniejszenie nadgodzin pracy
3. Audyt dedykowanych procesów dla BCM (plan ciągłości działania)
4. Optymalizacja procesów dla działów serwisowych
5. Opracowanie działań wspierających dla krytycznych procesów w działach handlowych w obszarach sprzedaży, marketingu, obsługi posprzedażowej.

Wybrane zrealizowane projekty w organizacjach podczas Optymalizacji:
1. Analiza zmapowanych procesów zachodzących w firmie na obszary administracyjne
2. Wskazanie „wąskich gardeł” – miejsc w procesach, które zmniejszają efektywność realizowanych zadań
3. Analiza SWOT obecnej organizacji firmy po przeprowadzonych pilotażowych procesach
4. Analiza stanu zatrudnienia wraz z weryfikacją zakresu obowiązków i odpowiedzialnościSzkolenia prowadzone w EY Academy of Business:
Klienci o Krzysztofie:
  • „Serdecznie dziękuję za zajęcia. Jak słusznie zauważył trener, wiedza pozyskana, a nie użytkowana, zamiera w tempie błyskawicznym. Zatem zamierzam użyć zdobyte umiejętności w podsumowaniu wyników obecnie prowadzonego przeze mnie projektu”
  • „Chciałbym jeszcze raz podziękować za bardzo ciekawie prowadzone i stojące na wysokim poziomie merytorycznym szkolenie”
  • „Bardzo spodobały mi się te narzędzia z Modelowania. Po szkoleniu udało mi się zdiagnozować błąd jaki popełniałam dotychczas – chociaż nad ostateczną wersją jeszcze pracuję :) Rozpisałam sobie jeszcze raz proces krok po kroku - i te narzędzia bardzo mi to ułatwiły. Do zobaczenia na Optymalizacji”
  • „Bardzo dziękuję za twórczy warsztat, dzięki któremu mam pozytywnie „kwadratową” głowę”
  • „Uczestnictwo w warsztatach to sama przyjemność!”

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.