Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
O nas   Najlepsi trenerzy   Jacek Jędrszczyk

Najlepsi trenerzy

Jacek  Jędrszczyk

Jacek Jędrszczyk

Doradca podatkowy

Trener EY Academy of Business od 2010 roku.

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym, podatkami profesjonalnie zajmuje się od 1997 roku.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w firmie z branży finansowej, a później w międzynarodowych firmach doradczych takich jak Artur Andersen czy EY. Od kilku lat prowadzi indywidualną kancelarię podatkową, doradzając klientom w tematach podatkowych oraz reprezentując ich w sporach sądowych. Prowadzi szkolenia i warsztaty dotyczące tematyki podatkowej z zakresu zarówno podatków pośrednich, jak i bezpośrednich. Podczas szkoleń kładzie szczególny nacisk na aspekt praktyczny omawianych tematów i prezentuje liczne przykłady ze swojej praktyki zawodowej.

Jako menedżer, a następnie dyrektor oddziału EY Katowice-Kraków, realizował różnorodne projekty podatkowe z zakresu VAT, CIT oraz cen transferowych. Uczestniczył we wprowadzaniu firm do specjalnych stref ekonomicznych i projektował struktury dotyczące polityk podatkowych. Doradzał, jak tworzyć optymalne schematy zarządzania ryzykiem podatkowym.

Jest autorem wielu profesjonalnych publikacji w Rzeczpospolitej, Monitorze Podatkowym oraz Przeglądzie Podatkowym. Jest również współautorem pierwszego książkowego komentarza do unijnych regulacji VAT („VI Dyrektywa VAT”). Prywatnie uwielbia sport i podróże.Przykładowe projekty
1. Doradztwo przy prywatyzacji TP SA.
2. Restrukturyzacja GZE/Vattenfall – aspekty podatkowe.
3. Organizacja oraz wprowadzanie podmiotów do Specjalnych Stref Ekonomicznych (Donnelley, Tenneco).
4. Przeglądy podatkowe i celne: Isuzu, Fiat, Valeo, International Paper, Elektrownia Rybnik, PKP Cargo, Rafako, Mieszko.
5. Projekty optymalizujące podatki: Tenneco, GM.
6. Szkolenia podatkowe między innymi dla podmiotów z grupy Bombardier, Messer, PKP, Tauron.
7. Przegląd Podatkowy, Monitor Podatkowy, Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza (między innymi autor stałego cyklu odpowiedzi na pytania czytelników), serwis internetowy.
8. Współautor książki „VI Dyrektywa VAT” dotyczącej zagadnień podatkowych w Unii i w Polsce – publikacja 2003, wyd. C.H. Beck, druga edycja wydana w 2008.Szkolenia prowadzone w EY Academy of Business:
  • Podatkowy niezbędnik menedżera
  • Zamknięcie roku
  • Zmiany podatkowe
  • Akademia Podatkowa – podatki od podstaw
  • Podatek CIT w praktyce
  • Rozliczenia VAT – najczęściej popełniane błędy i dylematy interpretacyjne
  • Transakcje międzynarodowe – aspekty VAT i CIT
  • Aktualizacja wiedzy z zakresu prawa podatkowego
  • IFRS SGH Postgraduate