dr Katarzyna Kalata – EY Academy of Business

dr Katarzyna Kalata

Radca prawny, założycielka HR LEX i Kancelarii Kalata

Jako doktor nauk prawnych specjalizująca się w ubezpieczeniach społecznych i prawie pracy, kandydatka na Prezesa ZUS w 2015 roku.

Dr Kalata przez wiele lat była kierownikiem działów personalnych, następnie Dyrektorem Działu HR w firmach polskich i międzynarodowych działających na dużą skalę. Była m.in. odpowiedzialna za pracę działu HR naliczającego miesięcznie ponad 50 000 wypłat.

Praktyk z 20-letnim doświadczeniem w pracy i prowadzeniu działów personalnych oraz outsourcingu i autorka ponad 500 artykułów z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz współautorka 2 pozycji książkowych.

Komentarze oraz teksty dr Kalaty są publikowane w takich wydawnictwach jak: Forbes, Rzeczpospolita, Infor, Gazeta Prawna, Puls Biznesu, Business Insider czy serwis money.pl.

Już jako założycielka i Prezes Zarządu HR Lex sp. z o.o. otworzyła kancelarię prawną specjalizującą się w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych.

Łącząc wyjątkową ekspertyzę z wielu obszarów i wieloletnie doświadczenie z zakresu ubezpieczeń społecznych, prawa pracy oraz wynagrodzeń, a także jako jedna z nielicznych w Polsce ekspertek rozliczania ZUS, przeliczania emerytur i prawnik w jednej osobie, dr Kalata przekazuje unikalną wiedzę w ciekawy sposób, z właściwym sobie dystansem i poczuciem humoru.


 

Szkolenia prowadzone w EY Academy of Business: